به طور کلی تفاوت های عمده ای بین سنگ شکن های ضربه ای (Impact Crushers) ، هم در شافت عمودی (VSI) و هم با شافت افقی (HSI) ، و با مخروط های مخروطی Cone ، نوع نیروی خرد کننده است. سنگ شکن های ضربه ای با برخورداری از ماده ای که بر جسم دیگری اثر می گذارد خرد می شوند. سنگ شکن های مخروطی در جایی که مواد با خرد کردن یا فشرده شدن بین دو سطح خردکننده خرد می شوند از خرد کردن فشرده سازی استفاده می کنند. انتخاب نوع سنگ شکن و فرآیند خرد کردن برای هر کاربرد بستگی به سختی مواد و تراکم مواد ، اندازه خوراک ، اندازه محصول مورد نظر و نیازهای ظرفیت دارد. و همچنین هزینه های اولیه برای هر سنگ شکن و هزینه نگهداری هر سبک سنگ شکن.

اصل ساخت و ساز و کار اصلی:

ضربه گیر افقی از یک قیف ، دو یا سه پیش بند ، یک روتور و میله های ضربه یا چکش تشکیل شده است. در اصل ، محصولات بزرگ در داخل قیف تغذیه می شوند و یا با چکش در تماس هستند یا میله های چرخان را به چرخش چرخان چرخانده و مواد را به قطعات کوچکتر خرد می کنند. از آنجا که مواد چکش بزرگتر توسط چکش ها تأثیر می گذارد ، با هر پیشانی که مجدداً دور آن را به چکش های چرخان برگرداند ، برای دور دیگری از ضربه تا زمانی که خارج از HSI خارج نشود ، تماس می گیرد.

Impactors Shaft vertical شامل یک قیف خوراک ، یک لوله تغذیه ، یک روتور و یا یک طناب ثابت یا قفسه های سنگی است. در اصل ، مواد خوراکی از طریق لوله تغذیه به داخل روتور می ریزد ، که از طریق نیروی گریز از مرکز ، مواد را در برابر طناب های ثابت که از آلیاژهای فلزی کامپوزیت یا سنگ ها تشکیل شده است (از طریق نصب قفسه سنگی) پرتاب می کند. هنگامی که سنگ بر روی طناب یا قفسه های سنگ تأثیر می گذارد ، در امتداد خطوط تنش طبیعی خرد می شود و محصولی یکنواخت و مکعبی ایجاد می کند.
مخروط سنگ شکن مخروطی از یک بوش کاسه ، یک مانتوی ، هر دو شافت اصلی و قاب ، فشرده سازی و یک بلبرینگ داخلی و بیرونی خارج از مرکز تشکیل شده است. در اصل ، مواد را با فشردن مواد تا زمان شکسته شدن در اندازه کاهش می دهد. به طور خاص ، مواد بین یک قطعه در حال حرکت از فولاد ، مانتوی و یک قطعه فولادی ثابت ، آستر کاسه فشرده می شوند. اندازه محصول نهایی با تنظیم فاصله شکاف بسته بین دو عضو خردکننده در پایین تعیین می شود. به محض چرخش مخروط به طور بی سیم ، مواد خرد می شوند و از طریق محفظه خرد کردن کار می کنند ، تا زمانی که در انتهای دستگاه تخلیه شود.

ترکیب مواد برای فرآیند خرد کردن:

برای درک فرآیندهای خرد کردن مخروط و تأثیر ، باید از مواد خرد شده مطلع شوید ، که سنگ شکن بهینه برای نیازهای تجاری شما تعیین می کند. هنگام توجه به خرد کردن مواد ، باید به سایشی ، سختی ، چگالی ، مقدار جریمه و شکل ذرات تمام شده مورد نظر خود دقت کنید.

 

Impact Crushers برای خرد کردن مواد نرمتر ، متراکم تر و ساینده تر مانند سنگ آهک استفاده می شود. سنگ شکن ضربه ای به دلیل فرآیند قابل توجه بودن ، محصولاتی با تولید یکنواخت مکعبی تولید می کند که برای تولید آسفالت گرم مطلوب است. بسته به نوع کاربرد ، سنگ شکن های ضربه ای می توانند هزینه سایش بالاتر ، نگهداری بیشتری داشته باشند و جریمه بیشتری نیز تولید کنند. سنگ شکن های ضربه ای بسته به نیاز به اندازه محصول نهایی تولیدکننده ، ممکن است به عنوان سنگ شکن اولیه یا ثانویه استفاده شوند. این سنگ شکن ها در طرح های ثابت ، آهنگ و تلفن همراه در دسترس هستند. یکی دیگر از مصارف صنعت ، سرباره ، به طور خاص سرباره کوره های انفجاری است که نسبت به سرباره کوره های فلزی ساینده تر است و در صورت پردازش از طریق سنگ شکن ضربه ای می توان آن را تجزیه کرد.
Cone Crushers در درجه اول برای خرد کردن مواد سخت تر ، ساینده تر و متراکم مانند گرانیت استفاده می شود که در صنایع ساختمانی ، شیمیایی ، متالورژی و سیلیکات مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ شکن های مخروطی را می توان در حالت اولیه ، ثانویه و سوم استفاده کرد. این سنگ شکن ها در طرح های ثابت ، آهنگ و تلفن همراه در دسترس هستند. سنگ شکن های مخروطی نیز در صنعت سرباره کوره های فلزی استفاده می شود که یک ساینده بسیار ساینده تر از کوره های انفجاری است.

هزینه های کل:

سنگ شکن های ضربه ای ، در ابتدا ، ارزان تر از سنگ شکن های مخروطی هستند. اگرچه سنگ شکن های مخروطی از جلو گران تر هستند ، اما به نگهداری بسیار کمتری نسبت به سنگ شکن های ضربه ای نیاز دارند. بیشتر هزینه های تعمیر و نگهداری سنگ شکن ضربه ای ناشی از سایش در میله های ضربه و پیش بند است که در صورت خرد کردن مواد بسیار ساینده ، ممکن است از هزینه اولیه سنگ شکن مخروطی پیشی بگیرد. همانطور که قبلاً گفته شد ، تولیدکنندگان برای انتخاب سنگ شکن مطلوب ، باید نیازهای صنعت و مواد مورد نیاز خود را درک کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *