لاستیک نوار نقاله

لاستیک نوار نقاله:

یکی از مهم ترین قطعات صنعتی و پر کاربرد در بخش معادن که استفاده گسترده ای دارد، لاستیک نوار نقاله می باشد.

فرقی نمی کند که در کدام معدن کار می کنید، به طور معمول هر معدن و منبع صنعتی بزرگی که در خشکی های کره زمین وجود دارد بدون شک برای جا به جا کردن مواد استخراجی خود به لاستیک نوار نقاله نیاز دارد. اما این لاستیک نوار نقاله نیاز به ویژگی هایی دارند که باید به آنها توجه داشت.

 

مقاومت لاستیک نوار نقاله در برابر ساییدگی:

چون همه مواد استخراج شده از معادن سنگین مواد خام و اولیه هستند به طور معمول ساییدگی های زیادی را به روی دستگاه هایی که در معدن برای استخراج آن استفاده می شوند ایجاد می کند. این ساییدگی ها ممکن است در صورتی که کیفیت دستگاه ها و ابزار پایین باشد موجب ایجاد مشکل و خرابی و کند شدن روند استخراج بشود. به خصوص برای لاستیک نوار نقاله، برای همین این لاستیک باید از مقاومت بالایی در برابر این موضوع برخوردار باشند.

نکته دیگر مقاومت در برابر مواد شیمیایی مختلف است. ممکن است موادی که مورد استخراج و حمل و نقل با لاستیک نوار نقاله قرار می گیرند اسیدی یا بازی باشند که موجب خوردگی در این قطعات بشود.

جنس لاستیک باید در برابر مواد شیمیایی مختلف هم مقاومت خوبی از خود نشان دهد. نباید  به آسانی پوسیده شود و عمر کمی داشته باشد، علاوه بر آن باید به صورت دوره ای کیفیت و مقاومت آن بررسی شود تا در آینده برای معادن و روند استخراج مشکل ایجاد نشود و قبل از بروز هر مشکلی تعویض یا ترمیم شود.

برای جا به جایی ها با سرعت بالا به خصوص در معادن سنگ مختلف و معادن سنگین نوار نقاله استفاده های گسترده ای دارد. در بارگیری کامیون ها و استخراج از معدن تا بخش پخش یا کارخانه ها می توان از آنها استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.