برای تولید مقرون به صرفه کل ، شما باید مطمئن شوید کارمندانی دارید که می دانند چه نیازهایی برای نگهداری و پارامترهای عملیاتی سنگ شکن های مخروطی دارید. ما 12 نکته را ذکر کردیم که به حداکثر بهره وری سنگ شکن مخروطی کمک می کند.

1.در یک تنظیم تخلیه سمت بسته ثابت (CSS) کار کنید

برای به دست آوردن یک کیفیت ، کمیت و یکنواختی یکنواخت ثابت و دستیابی به یک مدار متعادل ، کارکنان باید سنگ شکن مخروطی را در یک حالت تخلیه کناری بسته ثابت کار کنند. اگر سنگ شکن در محیط وسیع تر از حد مطلوب انجام شود ، حتی اگر فقط به طور موقت انجام شود ، تولید كمتر و مصالح بیش از اندازه به نتیجه خواهد رسید. علاوه بر این ، محصول بیش از اندازه تقریباً همیشه باعث ایجاد مشکلاتی در جریان مدار می شود.

نمونه ای درباره تأثیر تنظیم سنگ شکن بر درجه بندی محصول به شرح زیر است ، اگر تنظیم سنگ شکن هدف 3/8 این باشد. (10 میلی متر) اما تنظیمات بررسی نشده است و پوشیده از 1/2 اینچ است. (13 میلی متر) سپس نتیجه نهایی کاهش 15 درصدی در منهای 3/8-این است. (10 میلی متر) اندازه مواد. کاهش قابل توجهی در بهره وری سنگ شکن مخروطی وجود دارد. اگر سنگ شکن ها در تنظیمات کناری نزدیک کار نمی شوند ، بسیاری از تولید کنندگان مصارف بخشی از درآمد خود را از دست می دهند – و اندازه این مبلغ واقعاً می تواند آنها را شگفت زده کند. بنابراین ، خوب است که تنظیم سنگ شکن را بر اساس هر تغییر انجام دهید.

2.در سطح حفره “تغذیه شده با خفگی” مداوم فعالیت کنید

درصورتیکه سنگ شکن در حفره های مختلف در حفره های مختلف مورد استفاده قرار گیرد ، محصول شکلی متناقض خواهد داشت و میزان تولید متناقض خواهد بود. هنگام کار در سطح حفره کم ، که به عنوان نیمه حفره نیز شناخته می شود ، درجه بندی محصول درشت تر خواهد بود. این سطح باعث می شود ذرات محصول مسطح تر و کشیده تر شوند. سطح حفره خاموشی مناسب باید مورد پیگیری قرار گیرد زیرا باعث افزایش توان تولید سنگ شکن و در نتیجه محصول بیشتر مکعب می شود – خصوصاً با سنگ شکن های سوم (سر کوتاه) که بیشترین تولیدات با ارزش از محصولات تولیدی را به خود اختصاص می دهند.

3.از تغذیه سنگ شکن خودداری کنید

سعی کنید تغذیه یک سنگ شکن مخروطی را فریب ندهید. علاوه بر ایجاد بهره وری ضخامت سنگ شکن مخروطی و شکل محصول ، تغذیه ترفند نیز در تراز تحمل داخل سنگ شکن مذکور تأثیر دارد. برای حداکثر رساندن بهره وری سنگ شکن مخروط و داشتن یک “تراز تحمل بار” مناسب باید یک سنگ شکن بیش از 40٪ اما کمتر از 100٪ اسب بخار کار کند. محدوده توان بهینه برای کار بین 75 تا 95 درصد است. بهره برداری از سنگ شکن های بالاتر از 110٪ دارای قدرت می تواند باعث خرابی زودرس سنگ شکن شود.

 

4.اطمینان حاصل کنید که خوراک به طور مساوی و عمودی توزیع شده است

سعی کنید مواد خوراکی ورودی را طوری هدایت کنید که به صورت عمودی در مرکز سنگ شکن توزیع شود. این اطمینان حاصل می کند که همه طرف حفره خرد کننده به طور مساوی پر می شوند. اگر خوراک به جای دیگری به غیر از مرکز هدایت شود ، باعث تولید بیش از حد اندازه ، ذرات مسطح و کشیده تر محصول و یک تناژ توان سنگ شکن کم می شود.

در این شرایط ، اپراتور به منظور تولید اندازه محصول کمتر ، به طور معمول تنظیم سنگ شکن را محکم تر می کند ، که می تواند باعث اضافه بار بیش از حد به صورت حرکت حلقه تنظیم در طرف شود که به شدت بارگیری شود. با گذشت زمان ، در این شرایط حلقه تنظیم در قاب اصلی کج می شود و می تواند باعث از دست رفتن بیشتر بهره وری شود. با توزیع صحیح خوراک ، حداکثر ظرفیت سنگ شکن ، یکنواختی بیشتر محصول ، کاهش قابل توجه عمل حلقه تنظیم ، حداقل فشار روی یاتاقان ها ، کاهش مصرف انرژی و حتی سایش آستر حاصل می شود.

 

5.اطمینان حاصل کنید که خوراک جدا نشده است

مواد خوراکی که وارد حفره خرد می شوند نباید از هم جدا شوند بلکه باید به خوبی مخلوط و یکدست باشند. هنگامی که سنگهای بزرگتر به یک طرف و کوچکترها به طرف مقابل حفره خردکننده هدایت می شوند ، خوراک می تواند جدا شود. در این حالت ، سنگهای کوچکتر تراکم فله بالاتری دارند که می تواند شرایطی به نام “بسته بندی” یا “پنکیک” ایجاد کند.

بسته بندی باعث می شود حلقه تنظیم در طرف سنگ شکن که سنگ های کوچکتر در آن قرار دارد حرکت کند و این حرکت اپراتور را مجبور می کند تا تنظیم سنگ شکن را باز کند. باز کردن تنظیم سنگ شکن شرایط اضافه بار را از بین می برد اما به دلیل افزایش تنظیمات باعث ایجاد محصول بزرگ می شود. همچنین ، اگر خوراک از هم جدا شود و اگر حلقه تنظیم پرش یا پرش شود ، حلقه می تواند کج شود که منجر به از دست رفتن حتی بیشتر در بهره وری سنگ شکن مخروط می شود.

6.بارگیری را برای یک مدار کارآمدتر به حداقل برسانید

بارگیری موتور اثر بدی در تولید هر سنگ شکن دارد. می توان از شمع های موج دار و یا دستگاه های تغذیه کننده خوراک به همراه دستگاه های تغذیه با سرعت متغیر استفاده کرد تا بتوانید کنترل خوراک بهتر و سازگار تری برای سنگ شکن ها داشته باشید. این باعث می شود تا اپراتور سنگ شکن را در یک سطح حفره بسیار پایدار و پایدار اجرا کند. با داشتن کنترل بهتر خوراک ، می توان بهره وری سنگ شکن مخروطی را با حداقل 10٪ افزایش داد. می توان با استفاده از شمع های بزرگ ، حباب ها و وسایل تغذیه با سرعت متغیر مانند نوار نقاله های تسمه ای یا فیدرهای تابه لرزش بدست آمد.

7.محدودیت های طراحی سنگ شکن مخروط را بدانید

در هر سنگ شکن مخروط محدودیت هایی در طراحی وجود دارد: حد مجاز ، حجم اسب بخار و حد نیروی خرد.


محدودیت حجم

با توجه به محدودیت حجم ، هر حفره خرد کننده دارای یک محدوده حجمی است که حداکثر توان را تعیین می کند و یک سنگ شکن با تغذیه خفگی در حد حجمی خود کار می کند. در هنگام سرریز مواد خوراکی بالای سنگ شکن ، از محدودیت حجم بالاتر می رود.


اسب بخار حد

درمورد حد مجاز قدرت اسب بخار ، هر سنگ شکن به گونه ای طراحی شده است که در حداکثر تساوی نیرو کار کند و با افزایش نرخ خوراک و افزایش مواد خوراکی ، ظهور قدرت افزایش می یابد. هنگامی که سنگ شکن قدرت بیشتری از آنچه برای آن امتیاز می گیرد ، از نیروی اسب بخار بیشتر شده است.


حد نیروی خرد

و در آخر اینکه ، نباید حد نیروی خردکننده سنگ شکن را فراموش کنیم و همانطور که با حداکثر توان اسب بخار وجود دارد ، با افزایش نرخ خوراک و افزایش مواد خوراک ، نیروهای خردکننده بین گوشته و کاسه کاسه اعمال می شوند. هنگامی که حلقه تنظیم می پرید ، ضربات ، پرش ها ، wiggles ها یا حرکت در بالای قاب اصلی ، از حد نیروی خرد کننده عبور می کند.

یک شرایط عملیاتی “ایده آل” هنگامی وجود دارد که سنگ شکن در محدوده حجمی خود کار کند ، در حالی که هنوز کمی از حد مجاز قدرت اسب بخار و حد نیروی خردکننده است. بهره برداری از هر نوع سنگ شکن “خارج” از پارامترهای طراحی شده خود با قدرت بیش از حد و یا با نیروی خرد بیش از حد منجر به سنگین شدن بیش از حد بسیار سنگین می شود. این بارهای بیش از حد چیزی را ایجاد می کند که به عنوان “آسیب خستگی” شناخته می شود که دائمی ، برگشت ناپذیر و تجمعی است. بدون شک ، بارهای مکرر چرخه عمر هر سنگ شکن مخروطی را کوتاه می کند.

 

8.در محدودیت های طراحی سنگ شکن کار کنید

اگر سنگ شکن را در شرایط فشار بیش از حد فشار خرد (حرکت حلقه) یا وضعیت فشار بیش از حد برق (قدرت بیش از حد) مشاهده کردید ، دستگاه سنگ شکن را کمی باز کنید ، اما سعی کنید از خفه شدن خودداری کنید. از مزایای ماندن در حالت خفگی تغذیه این است که هنوز سنگ شکنی و سنگ زنی در حفره خردکننده وجود دارد. این امر به حفظ شکل محصول خوب مکعب کمک می کند حتی اگر تنظیم کمی بزرگتر از حد مطلوب باشد.

گزینه دیگر البته کاهش نرخ خوراک به سنگ شکن ها است. ضرر این گزینه این است که نوع محصول به طور معمول رنج می برد. مهمترین دلایل حرکت حلقه یا ترسیم بیش از حد قدرت ، حوادث ترامپ ، توزیع ضعیف خوراک ، تفکیک خوراک ، جریمه زیاد در خوراک ، رطوبت زیاد ، مانتوی اشتباه و بوش کاسه است. همچنین ممکن است که اپراتور به سادگی در تلاش باشد تا در یک مکان کوچک بسته غیرواقعاً کار کند.

9. نظارت و حفظ سرعت مناسب سنگ شکن

سنگ شکن هنگامی که تنش کمربند محرک مناسب حفظ نشود ، سرعت خود را کاهش می دهد. این امر باعث می شود قله هایی با قدرت باورنکردنی زیاد در یک تناژ توان سنگ شکن بسیار کم قرار گیرند. نگهداری نادرست یا نادیده گرفته شده درایو منجر به مصرف اسب بخار بالا در تناژ توان سنگ شکن کم می شود. این استفاده ناکارآمد از اسب بخار متصل موجب هزینه بالاتر از انرژی عادی برای هر تن مواد خرد شده می شود.

یک سنسور سرعت می تواند برای نظارت بر سرعت دنده شتابچی سنگ شکن استفاده شود و “سیگنال هشدار دهنده” از یک سنگ شکن آهسته را به PLC ارسال می کند یا می توان به سادگی “چراغ هشدار” را روشن کرد. هنگامی که یک اخطار شناسایی شد ، می توان بخش تعمیر و نگهداری را برای محکم کردن کمربندهای درایو اعزام کرد. هنگامی که از سنسور سرعت استفاده می شود ، عمر کمربند درایو افزایش یافته و سطح تولید مناسب نیز حفظ می شود.

 

1.درصد جریمه های موجود در خوراک را تعیین کنید

“جریمه های موجود در خوراک سنگ شکن” به عنوان ماده ای که در قسمت بالای سنگ شکن وارد می شود تعریف شده است که در حال حاضر برابر یا کوچکتر از تنظیم تخلیه سمت بسته سنگ شکن است. به عنوان یک قاعده شلوغ ، حداکثر تعداد جریمه های موجود در خوراک سنگ شکن نباید از 25 درصد برای سنگ شکن های ثانویه یا 10 درصد برای سنگ شکن های سوم باشد. هنگامی که مقدار زیادی جریمه در خوراک وجود دارد ، به طور معمول نتیجه یک مشکل صفحه لرزش است. این مشکل می تواند به این دلیل باشد که صفحه نمایش در اندازه کافی نیست و یا صفحه ای که از اندازه مناسب برخوردار باشد اما در عملکرد ناکارآمد است.

خرد کردن مجدد و استفاده مجدد از اندازه اندازه محصول به دلیل لرزش صفحه ، ناکارآمدی ناشی از نحوه تنظیم صفحه در ابتدا یا به دلیل عدم صحیح نگه داشتن لرزش صفحه ، منجر به مقدار بیش از حد “جریمه در خوراک سنگ شکن” می شود. این به نوبه خود منجر به استفاده ناکارآمد از اسب بخار سنگ شکن متصل و هزینه بالاتر انرژی برای هر تن مواد خرد شده می شود.

11.قد و سرعتی که مواد خوراک از آن پایین می آید را محدود کنید

سه فوت یا یک متر حداکثر فاصله ای است که از آن مواد خوراکی باید از بالای یک سنگ شکن مخروطی اندازه کوچک تا متوسط ​​سقوط کنید. هنگامی که مواد خوراکی از مسافت بسیار بیشتری از آنچه که باید خارج می شود ، سنگ ها به سرعت در حفره خرد شده به شکل “V” می چرخند و با چنان سرعتی که باعث می شود سنگ شکن ها را به شوک بارهای زیاد و سطح استرس بسیار بالا تبدیل کند. این وضعیت “گوه با سرعت بالا” نامیده می شود. گوه با سرعت بالا می تواند باعث بار بیش از حد انرژی یا فشار بیش از حد و یا هر دو شود. این اقدام باعث فشار و فشار بیش از حد بر روی قطعات سنگ شکن شده و منجر به افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری و بهره وری ضعیف سنگ شکن می شود.

همچنین کنترل سرعت ماده ای که به سنگ شکن می رسد بسیار مهم است. هنگامی که مواد از ارتفاع زیاد سقوط می کنند ، برخی از مواد می توانند از قسمت باز محفظه خرد کردن عبور کنند و برخی دیگر فقط در انتهای محفظه خرد شوند ، باعث کاهش کارایی و ایجاد حرکت حلقه تنظیم می شوند و در نتیجه آسیب های شدید در آستر برنز روی سطح صندلی اصلی قاب و بوش های اصلی قاب. علاوه بر این ، می تواند منجر به آسیب زودرس سیلندرهای آزادسازی ترامپ شود. برای جلوگیری از بروز این مشکلات ، سرعت مواد تغذیه ای باید کاهش یابد ، با پله هایی که در رودخانه یا جعبه سنگ قرار دارد ، باعث کاهش ارتفاع سقوط می شود.

12.جریمه ها یا مواد چسبنده را بردارید

صفحه نمایش ارتعاشی که قبل از سنگ شکن قرار گرفته است برای از بین بردن جریمه ها یا مواد چسبنده از جریان خوراک قبل از رسیدن به محفظه خرد کردن استفاده می شود. این امر به جلوگیری از “بسته بندی” یا “لکه دار کردن” مواد خوراکی داخل محفظه خرد کردن کمک می کند ، این امر همچنین باعث پرش یا برآمدگی حلقه تنظیم و عملکرد ناکارآمد می شود. به خاطر داشته باشید که صفحه نمایش لرزش باید در اندازه کافی و در عملکرد کارآمد باشد تا بتواند با موفقیت کار کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *