مگاترند جهانی مانند امواج جزر و مدی هستند که نمی توانند از بین بروند. چه آن را دوست داشته باشیم و چه نباشیم ، مگاترند جوامع ، کشورها و جوامع در سراسر جهان را تغییر می دهد و تنها کاری که می توانیم در مشاغل مختلف انجام دهیم تلاش برای سازگاری با تغییر است.
رشد جمعیت ، شهرنشینی ، طبقه متوسط ​​در حال ظهور ، کاهش منابع طبیعی و گرم شدن کره زمین نیز در طراحی تجهیزات Metso مؤثر است. در این مقاله به بررسی روندهای اخیر طراحی می پردازم و پیش بینی می کنم که در آینده نزدیک چه خواهد شد. در حالی که روند را پشت سر می گذارم ، سعی خواهم کرد تا مثالهایی را در مورد چگونگی مشارکت مگا ترندها در طراحی ماشین در Metso ارائه دهم.

1) دوام روند طولانی مدت است که با افزایش آگاهی های زیست محیطی و مشوق های مالی تسریع می شود. برای شرکت هایی که با تخصص و کیفیت رقابت می کنند ، در نظر گرفتن کامل چرخه عمر یک محصول یک مزیت رقابتی است. در طراحی سنگ شکن های متس ، این بدان معنی نیست که حداکثر طول عمر دستگاه به حداکثر می رسد و به راحتی مونتاژ ، استفاده و نگهداری می شوند ، بلکه این که سنگ شکن ها و گیاهان خرد کننده نیز به راحتی قابل بازیافت و بازیافت هستند و پس از پایان عمر خود بازیابی می شوند.

2) محیط زیست موضوعی داغ در همه جا است ، اما در صنایع فرآوری مواد معدنی و صنایع سنگین موضوعی جدی است. به دلیل قوانین سختگیرانه محیط زیست ، شرایط مورد نیاز تجهیزات سخت تر شده است ، بلکه به دلیل تجارت پایدار سودآورتر از تجارتگرایی ناپایدار است. هرچه ماشین آلات و فرایندهای تولید انرژی کارآمدتر و کم مصرف تر باشند ، ارزش افزوده بیشتری پیدا می کنند. این امر باید به عنوان مثال در طراحی تجهیزات خرد کردن سنگ مورد توجه قرار گیرد. خرد کردن سنگ ، از نظر ماهیت ، خسته و بلند است ، بنابراین به طور سنتی باید به دور از مناطق شهری انجام می شد ، حتی اگر مکان های ساخت و ساز معمولاً در جایی واقع شوند که در آن قرار دارند. به دلیل آلودگی صوتی ، ابتدا مواد سنگی برای پردازش به کارخانه خردکن منتقل می شدند و سپس مواد دوباره به محل ساخت حمل می شدند. برای کاهش بار محیط ، Lokotrack Urban به گونه ای طراحی شده است که هم میزان سر و صدا و هم گرد و غبار ایجاد شده در حین خرد کردن متوسط ​​باشد ، همچنین امکان کار در قلب شهرها و محلات را فراهم می آورد. به این ترتیب ، نیازهای محیطی و کارآیی توسعه دستگاهی را به حداقل می رساند که هزینه حمل و نقل ، تأثیرات آن بر محیط زیست و مزاحمت های آسایش مسکن را به حداقل برساند.

3) راه حل های دیجیتال تا حدودی کار یک طراح صنعتی را سهولت می بخشد. ابزارهای دیجیتالی جدید به مجموعه جدیدی از مهارتهای حرفه ای نیاز دارند ، اما مدل سازی دقیق تر و قابل اطمینان تری را نیز ممکن می سازند. علاوه بر این ، راه حل های دیجیتال ، مانند Metso Metrics ، داده های مفیدی را جمع آوری کرده و به درک عوامل استرس و سکسکه تجهیزات بیشتر می پردازند. اطلاعات دقیق در مورد چگونگی استفاده دستگاه ها در عمل در سایت ها ، ایجاد راه حل های طراحی کاربر پسند تر را تسهیل می کند.

4) مواد جدید – در دنیای طراحی سنگ شکن ها ، به ویژه پلاستیک و کامپوزیت ها. آنها دوام ، سبک و همه کاره هستند ، اما بسیار سریع تولید می کنند. استفاده از پلاستیک باعث می شود تا ماشین آلات با محدودیت های کمتری ماشین آلات را آزادانه تر طراحی کنید ، که از طرف دیگر منجر به تولید گیاهان خردکن سبک تر ، استفاده راحت تر و ایمن تر شده است. موارد ساخته شده از کامپوزیت ، به نوبه خود ، در کاهش سطح سر و صدا و کنترل گرد و غبار در آینده کمک خواهد کرد.

5) قابلیت استفاده و 6) ایمنی روند در حال ظهور نیست ، اما آنها جایگاه خود را در این لیست نشان می دهند زیرا هیچ چیز قبل از استفاده و ایمنی محصول یا بخشی از آن ، در جدول طراح صنعتی باقی نمی ماند. ایمنی با طراحی محصولات صنعتی هرگز به خطر نمی افتد و امروزه توجه بیشتر و بیشتر بر روی نیازهای گروه های مختلف کاربر صورت می گیرد. می توان گفت همه طراحی صنعتی امروزه کاربر گرا است. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که مشتری زمان زیادی را صرف یادگیری نحوه استفاده از تجهیزات کند. در عوض رابط کاربری باید به گونه ای طراحی شود که استفاده کارآمد و ایمن از دستگاه بدون ماژول های آموزش طولانی مدت امکان پذیر باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *